موانع فهم قرآن

این کتاب با زبان علمی و قلمی روان به مهم تذین موانع فهم در سه بخش شخصیتی، معرفتی و موانع روشی پرداخته است. از امتیازات اثر ذکر مصداقی موانع و تببین دقیق آنهاست.

یادگیری قرآن مجید به روش آسان ( همراه با تجوید) به انضمام جزء آخر

از آنجا که فراگیری قرائت و روخوانی قرآن مجید برای هر مسلمانی امری ضروری است علاقمندان می توانند با صرف چند ساعت از وقت خود و خواندن این کتاب و بهره گیری و از روشهای آن به خوبی قرآن را به طور صحیح قرائت کنند.

اموزش روخوانی قرآن کریم مطابق رسم الخط و لهجه عربی ( تبیان 1)

کتاب حاضر، باتوجه به اهمیت فراگیری روخوانی قرآن کریم و براساس رسم‌الخط و لهجة عربی تدوین شده است. اهتمام نویسنده بر این بوده است که اوّلاً امکان تدریس کتاب در سطوح مختلف تحصیلی و سنّی وجود داشته باشد و ثانیاً این کتاب، بخش اعظم تسلّط به روان‌خوانی را عهده‌دار شود و مسیر رشد در روان‌خوانی قرآن کریم را هموار کرده باشد. بر این اساس وجود ده ارزشیابی در خلال دروس و تکیه بر مثال‌های فراوان و کاربردی، از مزایای این متن آموزشی است و با هدف تأمین این ویژگی‌ها آمده است. تنظیم و چینش دروس و مطالب، کیفیت تعاریف و بیان نکات لازم و پرکاربرد، از دیگر مزایای این کتاب آموزشی است.

راهکارهای عملی در حفظ قرآن کریم و کیفی سازی آن

این اثر در 3فصل، مقدمات و کلیاتی درباره‌ حفظ قرآن کریم، سبک‌های کارآمد و تبین قواعد و نمونه‌های تشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم، به بیان 30نکته طلایی در حفظ قرآن کریم، معرفی سبک‌های کارآمد در حفظ، اصول کلی در تثبیت و مرور محفوظات، قواعد ده‌گانه در حفظ متشابهات لفظی و معرفی نمونه‌های متشابهات لفظی می‌پردازد. کتاب یاد شده برای استادان حفظ قرآن کریم، حافظان در سطوح مختلف، مشتاقان به حفظ و علاقه‌مندان به مباحث علوم قرآنی بسیار مفید است.

قواعد متشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم

کتاب «قواعد متشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم» با هدف گشودن افقی تازه برای رهپویان حفظ کلام وحی برای یادگیری قواعد متشابهات لفظی قرآن کریم چاپ و منتشر شده است و یکی از تالیفات مختصر کاربردی و بسیار راهگشا در این حوزه است که توسط فواز الحنین نوشته شده و حمید ایماندار آن را ترجمه کرده است.
در این اثر قواعد مهم و نمونه های کاربردی جهت تشخیص ساده متشابهات لفظی قرآن کریم برای حافظان، استادان، مربیان حفظ و مشتاقان علوم قرآنی معرفی می شود تا علاقه مندان بتوانند متشابهاتی که آن ها را با مشکل مواجه می‌کند ذیل قواعد به خاطر بسپارند.

سوره های عنکبوت، روم و دخان به انضمام دعای جوشن کبیر

این کتاب ویژه ایام ماه مبارک رمضان شامل سوره های عنکبوت، روم و دخان به انضمام دعای پرفیض جوشن کبیر می باشد که با ترجمه روان و ساده استاد حسین انصاریان عرضه می شود.

سوره مبارکه یس و دعای توسل چهارده معصوم(ع) خواجه نصیر طوسی

مرحوم محمدباقر مجلسی رحمه الله در «زادُ الْمَعاد» دعای توسلی را از مرحوم محمد بن‌محمد طوسی (معروف به خواجه نصیرالدین طوسی) نقل کرده است. مولف کتاب صحیفه مهدیه در ص423 نقل کرده است که این دعا در حل بعضی از مشکلات را خوانده و از آن نتیجه گرفته است. از مرحوم شیخ بهاء الدین(شیخ بهایی) نیز نقل شده است که فرمود: از مقدس اردبیلی سوال شد چه چیزی باعث شد به مقامات عالیه نایل شود؟ گفت مداومت بر توسل خواجه نصیر. این کتاب برای عموم مخاطبان همراه با سوره مبارکه یس به ترجمه استاد حسین انصاریان عرضه می شود.

سوره انعام به انضمام دعای توسل و زیارت عاشورا

این کتاب شامل سوره انعام و دعای توسل و زیارت عاشوراست که به صورت درشت خط به کتابت استاد سیدکاظم موسوی(خطاط) و با ترجمه استاد حسین انصاریان(سوره انعام) و مرحوم مهدی الهی قمشه ای(دعای توسل و زیارت عاشورا) عرضه می شود. در انتهای کتاب درباره سوره انعام و شان نزول آن و نیز غرض و محتوا و فضائل سوره مطالبی اشاره شده است. این اثر در دو قطع وزیری و جیبی عرضه می شود.

ختم سوره هایی از قرآن به انضمان زیارت عاشورا و دعای توسل

در بحث فضایل سوره ها و طرق تلاوت آن تردیدی نیست که احادیث وارده از مضامین تشویق آمیز ورغبت انگیز برخوردارند و باورمندان را به حفظ و تلاوت آیات قرآن دلگرم می کنند، اما نمی توان آن ها را، به تمامی، در درستی یا نادرستی هم اعتبار دانست؛ تشخیص اعتبار این روایات و تفکیک سره از ناسره بر عهده حدیث شناسان سخن سنج است و البته شمار راویان ثقه و راستگو در میان ناقلان این احادیث، کم نیست.

اشتراک در RSS - دارای بخش یا مطلب قرآنی