اموزش روخوانی قرآن کریم مطابق رسم الخط و لهجه عربی ( تبیان 1)

کتاب حاضر، باتوجه به اهمیت فراگیری روخوانی قرآن کریم و براساس رسم‌الخط و لهجة عربی تدوین شده است. اهتمام نویسنده بر این بوده است که اوّلاً امکان تدریس کتاب در سطوح مختلف تحصیلی و سنّی وجود داشته باشد و ثانیاً این کتاب، بخش اعظم تسلّط به روان‌خوانی را عهده‌دار شود و مسیر رشد در روان‌خوانی قرآن کریم را هموار کرده باشد. بر این اساس وجود ده ارزشیابی در خلال دروس و تکیه بر مثال‌های فراوان و کاربردی، از مزایای این متن آموزشی است و با هدف تأمین این ویژگی‌ها آمده است. تنظیم و چینش دروس و مطالب، کیفیت تعاریف و بیان نکات لازم و پرکاربرد، از دیگر مزایای این کتاب آموزشی است.

راهکارهای عملی در حفظ قرآن کریم و کیفی سازی آن

این اثر در 3فصل، مقدمات و کلیاتی درباره‌ حفظ قرآن کریم، سبک‌های کارآمد و تبین قواعد و نمونه‌های تشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم، به بیان 30نکته طلایی در حفظ قرآن کریم، معرفی سبک‌های کارآمد در حفظ، اصول کلی در تثبیت و مرور محفوظات، قواعد ده‌گانه در حفظ متشابهات لفظی و معرفی نمونه‌های متشابهات لفظی می‌پردازد. کتاب یاد شده برای استادان حفظ قرآن کریم، حافظان در سطوح مختلف، مشتاقان به حفظ و علاقه‌مندان به مباحث علوم قرآنی بسیار مفید است.

سوره های عنکبوت، روم و دخان به انضمام دعای جوشن کبیر

این کتاب ویژه ایام ماه مبارک رمضان شامل سوره های عنکبوت، روم و دخان به انضمام دعای پرفیض جوشن کبیر می باشد که با ترجمه روان و ساده استاد حسین انصاریان عرضه می شود.

سوره مبارکه یس و دعای توسل چهارده معصوم(ع) خواجه نصیر طوسی

مرحوم محمدباقر مجلسی رحمه الله در «زادُ الْمَعاد» دعای توسلی را از مرحوم محمد بن‌محمد طوسی (معروف به خواجه نصیرالدین طوسی) نقل کرده است. مولف کتاب صحیفه مهدیه در ص423 نقل کرده است که این دعا در حل بعضی از مشکلات را خوانده و از آن نتیجه گرفته است. از مرحوم شیخ بهاء الدین(شیخ بهایی) نیز نقل شده است که فرمود: از مقدس اردبیلی سوال شد چه چیزی باعث شد به مقامات عالیه نایل شود؟ گفت مداومت بر توسل خواجه نصیر. این کتاب برای عموم مخاطبان همراه با سوره مبارکه یس به ترجمه استاد حسین انصاریان عرضه می شود.

سوره انعام به انضمام دعای توسل و زیارت عاشورا

این کتاب شامل سوره انعام و دعای توسل و زیارت عاشوراست که به صورت درشت خط به کتابت استاد سیدکاظم موسوی(خطاط) و با ترجمه استاد حسین انصاریان(سوره انعام) و مرحوم مهدی الهی قمشه ای(دعای توسل و زیارت عاشورا) عرضه می شود. در انتهای کتاب درباره سوره انعام و شان نزول آن و نیز غرض و محتوا و فضائل سوره مطالبی اشاره شده است. این اثر در دو قطع وزیری و جیبی عرضه می شود.

دوازده سوره از قرآن مجید

کتاب دوازده سوره از قرآن مجید شامل سوره های یس، الرحمن، ذاریات، واقعه، ملک، جمعه، نبأ، قدر، کافرون، اخلاص، فلق و ناس است. علاوه بر سوره های مذکور، تعقیبات مشترک و مخصوصه نمازهای یومیه و ادعیه روزهای هفته و دعای فرج امام زمان(عج) را نیز شامل می شود. سوره ها و ادعیه به ترجمه مرحوم الهی قمشه ای است.

روش فرهنگ سازی پاکدامنی در قرآن

از کلیدی‏ترین مقولات فرهنگی صحنه‏ی مبارزه با استکبار جهانی (که به جدّ مورد توجه جهان غرب قرار گرفته و سردمداران آن بارها باصراحت و کنایه از برنامه‏ریزی برای این مقوله سخن گفته‏اند)، مسأله‏ی اخلاق و عادات و رفتارهای جنسی مردم در ایران و کشورهای اسلامی است. اندیشمندان اسلامی باید به فکر راه حلی باشند تا نسل‎های جدید و به‎خصوص جوانان، توان آراسته شدن به پاک‎دامنی را پیدا کنند، و عموم مردم و افراد متقی بر این مسیر مستقیم، پایداری کنند.

تکلیف سیاسی از منظر قرآن کریم/ محمد عابدی

تکلیف سیاسی از اصلی ترین مسائل نظام سیاسی اسلامی است که در عرصه پژوهش تفسیری تاکنون و با گذشت چند دهه از انقلاب اسلامی همچنان مورد غفلت است و اینک برای اولین بار این کتاب عهده­ دار بررسی آن شده است. نو بودن این کتاب، در عین کاربردی بودن آن برای نظام اسلامی و شهروندانی که تکالیف سیاسی بخش مهمی از حیات سیاسی و اجتماعی آنان را پوشش می­ دهد، بر اهمیت موضوع این کتاب افزوده است. بررسی ابعاد و ماهیت تکلیف سیاسی، مبانی قرآنی آن، امکان سنجی، ویژگی ­ها و مظاهر و مصادیق و موانع و آسیب ­های تکلیف سیاسی از منظر قرآنی در این کتاب بررسی می­شود.

اشتراک در RSS - 1398