موانع فهم قرآن

این کتاب با زبان علمی و قلمی روان به مهم تذین موانع فهم در سه بخش شخصیتی، معرفتی و موانع روشی پرداخته است. از امتیازات اثر ذکر مصداقی موانع و تببین دقیق آنهاست.

راهکارهای عملی در حفظ قرآن کریم و کیفی سازی آن

این اثر در 3فصل، مقدمات و کلیاتی درباره‌ حفظ قرآن کریم، سبک‌های کارآمد و تبین قواعد و نمونه‌های تشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم، به بیان 30نکته طلایی در حفظ قرآن کریم، معرفی سبک‌های کارآمد در حفظ، اصول کلی در تثبیت و مرور محفوظات، قواعد ده‌گانه در حفظ متشابهات لفظی و معرفی نمونه‌های متشابهات لفظی می‌پردازد. کتاب یاد شده برای استادان حفظ قرآن کریم، حافظان در سطوح مختلف، مشتاقان به حفظ و علاقه‌مندان به مباحث علوم قرآنی بسیار مفید است.

قواعد متشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم

کتاب «قواعد متشابهات لفظی در حفظ قرآن کریم» با هدف گشودن افقی تازه برای رهپویان حفظ کلام وحی برای یادگیری قواعد متشابهات لفظی قرآن کریم چاپ و منتشر شده است و یکی از تالیفات مختصر کاربردی و بسیار راهگشا در این حوزه است که توسط فواز الحنین نوشته شده و حمید ایماندار آن را ترجمه کرده است.
در این اثر قواعد مهم و نمونه های کاربردی جهت تشخیص ساده متشابهات لفظی قرآن کریم برای حافظان، استادان، مربیان حفظ و مشتاقان علوم قرآنی معرفی می شود تا علاقه مندان بتوانند متشابهاتی که آن ها را با مشکل مواجه می‌کند ذیل قواعد به خاطر بسپارند.

مبانی اندیشه سیاسی در آیات مکّی

تاکنون در خصوص اندیشه سیاسی در اسلام نگرش های متفاوتی شکل گرفته است. برخی از مستشرقان اسلام اولیه را عاری از سیاست دانسته و بر این باورند که اسلام در پی تحولاتی که پس از هجرت نبی رخ داد سیری تکاملی به خود گرفت و وارد عرصه سیاست شد. معدود اندیشمندان معاصر عرب نیز چنین می اندیشند. گروهی دیگر منعکس نشدن اندیشه سیاسی در دوره مکی را ناشی از فراهم نبودن شرایط می دانند و نه سیاسی نبودن اسلام در آن عهد.
نوآوری اثر حاضر در استدلال نویسنده بر این امر است که اندیشه سیاسی در اسلام بخشی از آموزه های نخسنین اسلامی است و پیامبر گرامی برای تحقق آن در صدد تاسیس حکومتی در مکه برآمد.

دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان

قرآن، کلام و کتاب خدا و مهمترین مرجعی است که مسلمانان، باورها، خلقیات و شیوه های رفتار در زندگی فردی و اجتماعی خود را با آن میسنجند و نظم میدهند. هرکس قرآن را کتاب زندگی خود قرار دهد، از گمراهی، آشفتگی و نومیدی نجات خواهد یافت. از دستاوردهای بزرگ و فرخنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کوشش در خارج ساختن قرآن از غربت و گوشه نشینی و وارد کردن آن به متن زندگی و جامعه است و این رمز آسیب ناپذیری کشور و مردم ما در برابر دسیسه ها و تهاجم فرهنگی بیگانگان است.

اشتراک در RSS - کارشناسی