رونمایی از سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور در دفتر تبلیغات اسلامی

به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن ، مرتضی غرسبان در گفت و گویی با اشاره به جلسه اخیر میز «توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی» با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در آینده ای نزدیک از سبد قرآنی (سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور) رونمایی خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته، پروژه «وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور» از سوی کمیسیون توسعه فعالیت های ترویجی، تبلیغی، قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفتر تبلیغات اسلامی واگذار گردید.

دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به طرحی که میز قرآن ارائه نمود، تصریح کرد: به پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی «رییس میز قرآن» طراحی سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی، لازمه اجرای پروژه وضعیت سنجی تولید محصولات قرآنی کشور دانسته شد.

وی افزود: بر این اساس، یکی از فعالیت هایی که در برنامه میز قرآن برای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تعریف گردید، طراحی سامانه سبد قرآنی بود و این فعالیت که با بیش از یک سال تلاش از سوی اداره فناوری و فرآوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انجام گرفت، در جلسه اخیر میز قرآن با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گردید.

غرسبان با اعلام استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این سامانه و تأکید بر ارتقاء آن به سطح ملی، تصریح کرد: مقرر شد که مراسم رونمایی رسمی از این سامانه در جلسه آتی «کمیسیون توسعه فعالیت های ترویجی، تبلیغی، قرآنی»، با حضور سید عباس صالحی «وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی» و حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی «ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همه نهادها و دستگاه های فرهنگی و قرآنی کشور، ملزم به بارگذاری محصولات قرآنی خود در این سامانه گردند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Image CAPTCHA
رونمایی از سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور در دفتر تبلیغات اسلامی | سامانه بازنمای دستاوردهای قرآنی

خطا

وب سایت با یک خطای غیر منتظره مواجه شد. لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.